Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne

Zbliża się Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, doroczny odpust w naszej parafii. Podkreślić należy, że to jest najważniejszy i główny odpust obchodzony na przestrzeni wieków w naszym mieście. Zapraszam serdecznie wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Szczególny apel kierujemy do asysty procesyjnej.

Zapraszam także do uczestnictwa strażaków, ministrantów, dzieci, dziewczynki sypiące kwiatki. Bardzo liczymy na pomoc rodziców, o wsparcie i opiekę nad procesją. Suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 12.00 przewodniczył jest będzie i kazanie wygłosi ks. prof. Stanisław Dziekoński – Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

2. W dniu jutrzejszym tzw. drugi dzień Zielonych Świątek –  Kościół obchodzi Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszam na godzinę 8.00 i 17.00.

3. Niebawem obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Chciałbym na tegoroczną procesję zaproponować następującą trasę: wychodzimy ul. Jordyka do klasztorku, gdzie znajdował się będzie pierwszy ołtarzyk; następnie ulicą Klasztorną, Holendry, gdzie będzie znajdował się drugi ołtarzyk; następnie pójdziemy ulicą 27 maja i ul. Piłsudskiego do przydrożnego krzyża – trzeci ołtarzyk; skąd powrócimy do kościoła ul. Złotą i Pl. Czarnieckiego, gdzie przy wieży zegarowej pomodlimy się przy czwartym ołtarzyku. Bardzo prosimy o właściwe uporządkowanie i udekorowanie trasy procesji; włączenie się w akcję projektowania i ubierania ołtarzyków. Przygotowaliśmy specjalne śpiewniki, związane z tą uroczystością i tradycyjnie małą niespodziankę dla dzieci – uczestników procesji. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

4. W dniu 13 czerwca br. – liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy, doroczny odpust w klasztorku – Suma o godzinie 11 tej. Tego też dnia kolejne Nabożeństwo Fatimskie – początek o godzinie 18.30. Pamiętajmy o przyniesieniu ze sobą świec.

5. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz z ich rodzicami. Obecność obowiązkowa.

6. Trwają dni modlitw o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy rolników. W najbliższym czasie modlitwy takie będą odprawione:

10 czerwca – godzina 10.00 w Siekierkach;

16 czerwca – godzina 19.00 w Sierkach;

23 czerwca – godzina 19.00 w Tykocinie Kaczorowo;

30 czerwca – godzina 14.00 – Stelmachowo;

30 czerwca – godzina 15.00 – Jeżewo Nowe.

7. Składamy podziękowania osobom, które życzliwie i systematycznie wspierają prace związane z remontem naszej świątyni i jej otoczenia. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Herman – 1 000zł, Białegostoku – 200zł, Sawina – 100zł, Tykocina – 200zł, emeryt z XIII emerytury 200zł, emerytka – 100zł. Dziękujemy osobie, która wykonała metalowe stojaki pod naświetlacze zewnętrznej iluminacji świątyni. Bóg zapłać!

8. Z prośbą o pomoc w sprzątaniu kościoła na doroczny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej zwracamy się do rodzin z ul 11 Listopada. Prosimy o przybycie w najbliższą sobotę na godzinę 10.00.

9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Stanisławy Grabowskiej, lat 90, mieszkanki Kolonii Tykocin. Wieczny odpoczynek…