Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – odpust parafialny - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – odpust parafialny

W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Wyrazimy naszą wdzięczność Bogu za niezwykły dar, w którym Pan ukryty pod postaciami chleba i wina wychodzi nam na spotkanie.

Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie procesja do czterech ołtarzyków znajdujących się w następujących miejscach: I – przy klasztorku (serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję asystę procesyjną, istniejącą przy klasztorku); II – na ul. Holendry; III – u zbiegu ulic Kaczorowskiej i Piłsudskiego; IV – na Placu Czarnieckiego, przy wieży zegarowej. Jak Bóg pozwoli postaramy się tak wytyczać trasy procesji, aby przebiegała ona przez różne dzielnice naszego miasta.

Ponawiam mój apel o włączenie się w akcję ubierania ołtarzyków. Proszę bardzo, szczególnie rodziny mieszkające przy trasie przemarszu procesji o odpowiednie uporządkowanie i udekorowanie swoich posesji oraz domów. Niech to święto jeszcze bardziej nas jednoczy wokół tak pięknego celu, jakim jest wdzięczność Bogu za dar Jego obecności w Najświętszym Sakramencie. Zapraszam do uczestnictwa w procesji całą asystę – osoby noszące feretrony, chorągwie, baldachim, dziewczęta sypiące kwiatki, dzieci i ich procesyjnych opiekunów, chór parafialny oraz Panów Strażaków. Przybądźmy licznie świętować wdzięczność Bogu za to że pozostał z nami i karmi nas, abyśmy w drodze nie ustali.

W Uroczystość Bożego Ciała Msze Święte odprawiane będą o godzinie: 8.00, 10.00 – połączona z procesją do czterech ołtarzyków oraz Msza Święta o godzinie 17.00.

Doskonałym uzupełnieniem religijnych przeżyć i przedłużeniem radości bycia we Wspólnocie będzie nasz I Parafialny Piknik Rodzinny, który odbędzie się na łące przed klasztorkiem i rozpocznie się o godzinie 18.00. W programie gry, zabawy i konkursy dla dzieci i całych rodzin z ciekawymi nagrodami. Prosimy wszystkich utalentowanych, parafialnych cukierników o przygotowanie najwykwintniejszych smakołyków i wystawienie ich pod osąd konkursowego jury. Talenty wokalne zapraszam do rywalizacji w konkursie na najpiękniej zaśpiewaną piosenkę (lista na stronie internetowej). Już dzisiaj dziękujemy tak licznym osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tej imprezy. Niech nikogo nie zabraknie. Serdecznie zapraszamy!

2. Od najbliższego piątku rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała, połączona z Nieszporami i procesjami eucharystycznymi. Będzie to także dla dzieci i młodzieży okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w związku ze zbliżającym się zakończeniem Roku Szkolnego. Do modlitwy na godzinę 17.00 zapraszamy:

– w piątek mieszkańców Jeżewa Starego, Jeżewa Nowego, Kolonii Pajewo, Łopuchowa;

– w sobotę mieszkańców Tykocina i Kolonii Tykocin.

Wierni z wyznaczonych miejscowości uczestniczą czynnie w procesji eucharystycznej, niosąc baldachim, feretrony, chorągwie.

3. Parafia nasza otrzymała podziękowanie od Fundacji „Pomóż im” za włączenie się w

akcję pomocy Domowemu Hospicjum dla Dzieci. Ogółem wolontariusze zebrali kwotę 2 019zł 08 gr.

4. W dniu dzisiejszym dobywają się wybory do Izb Rolniczych. Ciągle wielu z naszych parafian utrzymuje się z produkcji rolnej. Serdecznie zachęcamy do udziału w głosowaniu, abyśmy także mieli swoich przedstawicieli w gremium, które często ma wpływ na losy polskiego rolnictwa. Głosowanie odbywa się w godzinach od 8 do 18.00. w Urzędzie Miasta przy ul. 11 listopada 8.

5. Dziękujemy wszystkim osobom, które ciągle pamiętają o rozpoczętych pracach remontowych przy naszym kościele. W ostatnich dniach swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Tykocina: 50zł, 400zł, 100zł, i 200zł, z kolonii Tykocin 250zł. Bóg zapłać!

6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca – modlitwy tych dni połączone będą z Mszą Świętą o godzinie 17.00. Rozpoczynamy także Nabożeństwo Czerwcowe połączone z Mszą Świętą o 17.00.

7. Trwają dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. W niedzielę 7 czerwca br. o godz. 14.00 na nabożeństwo te zapraszamy mieszkańców Stelmachowa Kolonii.

8. W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb tragicznie zmarłego Śp. Michała Trzcianko, lat 30 z Jeżewa Starego. Wieczny odpoczynek…

Będzie dobrze!

SAMSUNG CAMERA PICTURES