Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ogłoszenia parafialne

Przed nami kolejny Adwent. Od następnej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i kościelny, bogaty w różne wydarzenia pastoralne. Liturgia adwentowa wzywa nas do czuwania, abyśmy nie zmarnowali naszego życia, coraz bardziej uważali Chrystusa za swego Króla. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.

2. Rozpoczynamy akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Stawia się ją podczas Wigilii na pustym talerzu oczekującym na ubogiego, nieznajomego, wędrowca.. Świece w cenie 15 złotych za sztukę – rozprowadza Szkolne Koło Caritas – można nabyć w Klasztorku i kościele parafialnym po każdej Mszy Świętej.

3. Zapraszamy wszystkich chętnych (dzieci, młodzież, a nawet rodziców) na tradycyjny, organizowany przez nas od paru lat wyjazd w góry na narty, w czasie zimowych ferii. Odbędzie się w dniach 20 – 26 stycznia 2020. Koszt – 1 000 zł od osoby (w tym transport, noclegi, wyżywienie, wypożyczenie sprzętu, skipass i inne atrakcje). Zapisy w kancelarii parafialnej lub pod numerem telefonu 605132316. Zaliczka 500 zł do 15 grudnia br. Więcej informacji na plakacie i pod adresem: http://jozefakrynica.pl/ oraz https://master-ski.pl/trasy-narciarskie/

3. W najbliższym tygodniu Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. Porządek wizyt jest następujący: poniedziałek –    Broniszewo, Stelmachowo i Stelmachowo Kolonia; wtorek – Siekierki; środa – Dobki, Bagienki, Lipniki, Popowlany; czwartek – Jeżewo Stare i Jeżewo Nowe; piątek – Saniki, Sawino; sobota – Tykocin pozostałe ulice. Wizyty rozpoczynać  się będą od godziny 8.00. Rodziny, których nie zastanie Pan Organista lub których nie będzie w domu, w wyznaczonym terminie – mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej.

4. Przypominamy, że od następnej niedzieli przez cały Adwent śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Maryi w niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie 8.00, w dni powszednie przed Mszą Świętą o godzinie 6.30; także w następną – I niedzielę miesiąca Mszę Świętą o godzinie 17.00 rozpoczniemy modlitwą Nieszporów.

5. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 kolejne spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej – zapraszamy.

6. Dziękujemy Paniom z ul. Klasztornej za wczorajsze posprzątanie kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (30 listopada na godzinę 10.00) – zwracamy się do rodzin z Dobek.

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Michał Łapiński, kawaler i Magdalena Majewska, panna zamieszkali w Siekierkach, parafii tutejszej. Zapowiedź I.

8. Dziękujemy wszystkim osobom, rodzinom, grupom osób za systematycznie okazywaną pomoc w remoncie naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 600zł, Kolonii Stelmachowo – 100zł, Sawina – 100zł, z Siekierk – 100zł, z przeznaczeniem na rozbudowę cmentarza, anonimowy ofiarodawca – 50zł. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Marianny okuła, lat 86 z Broniszewa,  Śp. Zofii Mazurek, lat 70 z Sanik. Wieczny odpoczynek…