Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ogłoszenia parafialne

Przed nami kolejny Adwent. Od następnej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i kościelny. Liturgia adwentowa wzywa nas do czuwania, abyśmy nie zmarnowali naszego życia, coraz bardziej uważali Chrystusa za swego Króla. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.

2. Zwracamy się z serdecznym zaproszeniem do uczestnictwa w Roratach. W dni powszednie odprawiane one będą o godzinie 6.30.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo tych dni będą odprawiane po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00.

Jak zapowiadaliśmy, po ustaleniach z Radą Pastoralną pragniemy (tytułem próby) wprowadzić w każdą I Sobotę miesiąca antycypowaną Mszę Świętą niedzielną.

Nie wchodząc w genezę rachuby czasu świętego, można powiedzieć, że liturgicznie niedziela rozpoczyna się w sobotę wieczorem. Dlatego – jak to ujmuje Kodeks Prawa Kanonicznego – „nakazowi uczestnictwa we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział (…) bądź to w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedniego” (kan. 1248 § 1). Msza św. antycypowana jest powszechnie dostępnym sposobem spełnienia obowiązku niedzielnego. Zapraszamy zatem już w najbliższą sobotę na godzinę 20.00 – osoby, które z racji pracy i różnych obowiązków – nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej.

Zapraszamy także wszystkich chętnych do śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu N.M.P. Śpiewać je będziemy w każdą niedzielę Adwentu od godziny 7.30, w dni powszednie przed Roratami o godzinie 6.15.

Przypominamy, że w następną niedzielę – I niedzielę miesiąca podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00 śpiewać będziemy Nieszpory.

4. Za tydzień ofiary składne na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

5. Zapraszamy wszystkich chętnych (dzieci, młodzież, a nawet rodziców) do wyjazdu w góry na narty, w czasie zimowych ferii. Wyjazd odbędzie się w dniach 22 – 29 stycznia 2018
Koszt – 850zł od osoby (w tym transport, noclegi, wyżywienie, wypożyczenie sprzętu, skipass i inne atrakcje). Zapisy w kancelarii parafialnej lub pod numerem telefonu 605132316
Zaliczka 350 zł do 15 grudnia br. http://ostojakoninki.pl/

6. W najbliższym tygodniu Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. Porządek wizyt jest następujący: poniedziałek – Hermany i Nieciece; wtorek – Broniszewo, Stelmachowo i Stelmachowo Kolonia; Czwartek – Siekierki; Piątek – Jeżewo Stare i Jeżewo Nowe; Sobota – Tykocin pozostałe ulice. Wizyty rozpoczynać się będą od godziny 8.00. Rodziny, których nie zastanie Pan Organista lub których nie będzie w domu, w wyznaczonym terminie – mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej.

7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. 11 Listopada za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (2 grudnia br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z ulicy Koziej i ul. Choroszczańskiej.

8. Pragniemy poinformować, że w tym tygodniu udało się nam rozpocząć ostatni etap prac związanych z założeniem ogrzewania naszego kościoła. Dziękujemy za zrozumienie i systematyczne wspieranie prac remontowo konserwatorskich, trwających przy naszym kościele. W ostatnim czasie swój dar w wysokości 200zł, 200zł i 200zł złożyli anonimowi ofiarodawcy. Bóg zapłać!

9. Są już do nabycia świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Stawia się ją podczas Wigilii na pustym talerzu oczekującym na ubogiego, nieznajomego, wędrowca. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Świece w cenie 15 złotych za sztukę – można nabyć w zakrystii po każdej Mszy Świętej.