Uroczstość Chrystusa Króla Wszechświata – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczstość Chrystusa Króla Wszechświata – ogłoszenia parafialne

Przed nami kolejny Adwent. Od następnej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i kościelny, bogaty w różne wydarzenia pastoralne, o czym poinformujemy niebawem. Liturgia adwentowa wzywa nas do czuwania, abyśmy nie zmarnowali naszego życia, coraz bardziej uważali Chrystusa za swego Króla.

Zwracamy się z serdecznym zaproszeniem do uczestnictwa w Roratach. W dni powszednie odprawiane one będą o godzinie 6.30; w niedziele podczas Mszy Świętej o godzinie 8.00.

1. W zawiązku z liturgicznym wspomnieniem Świętej Cecylii – patronki muzyki kościelnej; Księdzu Jarosławowi, Panu Mateuszowi, organiście, chórzystkom i chórzystom, scholi parafialnej składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych w codziennym życiu oraz satysfakcji za piękną posługę na rzecz wspólnoty, dziękujemy także za wytrwałą całoroczną pracę.
  2. W najbliższym tygodniu Pan Organista rozpoczyna roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. Porządek wizyt jest następujący: poniedziałek od godz. 8.00 – Siekierki i Kolonie Siekierki; wtorek od godz. 10.30 – Dobki, Bagienki, Lipniki, Popowlany; piątek – od godz. 8.00 Saniki, Sawino; sobota od godz. 9.00 Kolonia Tykocin, Sierki, Kolonie Sierki, Łopuchowo
  3. Dziękujemy osobom, które już w chwili obecnej wspierają plany remontowe, jakie mielibyśmy szanse podjąć w 2016 roku i najbliższych latach. W każdym ogłaszanym konkursie, będziemy musieli okazać się wkładem własnym w inwestycję. Dobrze zatem jest mieć na starcie pewien potencjał finansowy, aby skuteczniej móc korzystać z funduszy pomocowych. W ostatnich dar swoją ofiarę na przyszłe remonty kościoła złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Kolonii Tykocin – 200zł, Sanik – 100zł i USA – 300 USD, Koło Różańcowe ze Stelamachowa – 600zł. Bóg zapłać!
  4. W ostatnim tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Reginy Nowak, lat 84, mieszkanki Tykocina. Wieczny odpoczynek..