Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – ogłoszenia parafialne

Bogu niech będą dzięki za łaski Świętego Triduum Paschalnego. Cieszymy się, tak licznym uczestnictwem w nabożeństwach i adoracji Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego. Dobrze, że szukamy i pragniemy tego co w górze, by doświadczyć, że Zmartwychwstanie jest rozwiązaniem dramatu Krzyża.

Dziękuję Wszystkim uczestniczącym w liturgii Wielkich Dni – chórowi, scholii, ministrantom, asyście procesyjnej, Panom strażakom, Panu Organiście, Panu Kościelnemu. Dziękuję całej grupie osób, a zwłaszcza dwóm osobom – tak bardzo zaangażowanym w wykonanie tegorocznego Grobu Pańskiego i świątecznej dekoracji kościoła. Dziękuję rodzinie, która ufundowała kwiaty do świątecznej dekoracji kościoła. Bóg zapłać!

2. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkiejnocy. Porządek nabożeństw niedzielny. Taca na K.U.L. i cele edukacyjne diecezji. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Przy trwającym poważnym problemie terminowego zgromadzenia wkładu własnego prowadzonego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – dziękujemy wszystkim śpieszącym nam z pomocą, wspierającym tę idee darem swojej modlitwy i ofiarami. W ostatnim czasie ofiary na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Sierk 200 Euro; z Jeżewa Nowego – 200zł; Tykocina – 200zł, Kolonii Tykocin – 700zł; Popowlan – 200zł, Bagienek – 100zł, Siekierek – 100zł, anonimowy ofiarodawca – 1 000zł. Bóg zapłać!

4. Dziękuję mieszkankom z ul. Wiesiołowskiego i ul. Nadkanalnej za pomoc w czwartkowym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę  (7 kwietnia br., na godzinę 10.00) zwracam się do mieszkańców ze Stelmachowa Kolonii .

5. Za tydzień obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego, pragniemy przypomnieć sobie ten najwspanialszy przymiot Boga. Zapraszamy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego na wspólną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, Koronkę – na godzinę 15.00 do kościoła parafialnego.

Trwa nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Oktawie Wielkiejnocy będzie ona odprawiana po Mszy Świętej porannej.

6. Pragniemy złożyć serdecznie życzenia wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta.

Pochylając się nad tajemnicą wielkiej miłości Boga – życzymy, by Zmartwychwstały, który sercu przynosi duchową wiosnę, napełni nas pokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość,

także tę ostateczną.

Życzymy, aby promień wielkanocnego poranka rozświetlał naszą codzienność, aby jak tamtej Wielkiej Nocy – w Waszym życiu – rozpacz przegrała z Nadzieją!

Życzymy doświadczenia radości z wielkich zwycięstw, które będą znane przy Zmartwychwstaniu!