Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia parafialne

Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją
w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od wielu lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni.

Przy tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Dzisiejsza niedziela jest także świętem patronalnym Caritas. Po każdej Mszy Świętej zbierane będą do puszek ofiary na wsparcie inicjatyw prowadzonych przez nasz diecezjalny Caritas.

Serdecznie zapraszamy dzisiaj wszystkich zainteresowanych na godzinę 15.00, na specjalne nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, połączone z ucałowaniem relikwii błogosławionego ks. Michała Sopoćki.

2. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Bartłomiej Storowicz, kawaler zamieszkały Dobrzyniewo Duże, parafia Dobrzyniewo Kościelne i Justyna Śliwonik, panna zamieszkała w Popowlanach, parafii tutejszej; zapowiedź I.

3. Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy bliższe przygotowania przed I Komunią Świętą. Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej oraz ich rodziców.

4. Informujemy, że organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży Lednica 2018 – 2 czerwca br. Zapisy do końca kwietnia u Księdza Macieja.

5. Dziękujemy za wszelkie dowody życzliwego wsparcia prac remontowo-konserwatorskich naszego kościoła. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi: z Aleksandrowa Kujawskiego – 1 000zł, Łopuchowa – 100zł, Kolonii Tykocin – 100zł, uczestnicy modlitw Drogi Krzyżowej z Siekierk – 120zł. Bóg zapłać!

Dziękuję  mieszkankom ze Stelmachowa Kolonii za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę  (14 kwietnia br., na godzinę 10.00) zwracam się do mieszkańców z ul. Klasztornej.