IX NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne

Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję osobom, które życzliwie włączyły się w przygotowanie i przebieg tego święta. Przede wszystkim dziękujmy Bogu, za to, że pozostał z nami po wszystkie dni i tak hojnie rozlewa swoją łaskę w naszych sercach, iż zgromadził wokół siebie wielką rzeszę kochających Go osób.

Podziękowanie kieruję pod adresem wszystkich czynnie zaangażowanych w przebieg i przygotowanie procesji: osobom, które stroiły ołtarzyki, asyście procesyjnej, ministrantom, strażakom, dzieciom pierwszokomunijnym, mamom, które tak pięknie wspierały swoje pociechy, dziatwie i młodzieży noszącym feretrony, chorągwie i inne procesyjne przedmioty, władzom samorządowym, Policji zabezpieczającej trasę przemarszu, rodzinom, które udekorowały swoje posesje i domy. Każdego uczestnika eucharystycznej procesji obejmujemy wdzięcznością i modlitwą.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie na wieczorną Mszę Świętą o godzinie 17.00 i modlitwę śpiewanych nieszporów. Na zakończenie Oktawy – w najbliższy czwartek odbędzie się specjalne nabożeństwo tzw. „Ostatni Nieszpór”, połączony z błogosławieństwem dzieci oraz poświęceniem wianków z ziół i kwiatów. Natomiast w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, w tym dniu, z racji święta nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą, połączone z tymi uroczystościami będą  odprawiane o godzinie 17.00. Zapraszamy.

Modlitwy Oktawy Bożego Ciała, są połączone z Nieszporami i procesjami eucharystycznymi. Jest to także dla dzieci i młodzieży okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w związku ze zbliżającym się zakończeniem Roku Szkolnego. Do modlitwy na godzinę 17.00 zapraszamy:

– w poniedziałek mieszkańców miejscowości Hermany, Nieciece, Kiermusy, Sierki i Saniki;

– we wtorek mieszkańców miejscowości Sawino, Lipniki, Siekierki, Dobki, Bagienki;

– w środę mieszkańców miejscowości Broniszewa, Popowlan, Stelmachowa.

Wierni z wyznaczonych miejscowości uczestniczą czynnie w procesji eucharystycznej, niosąc baldachim, feretrony, chorągwie.

2. Chcielibyśmy zaprosić sołtysów z poszczególnych miejscowości na kolejne spotkanie Rady Parafialnej, które odbędzie się w następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00, w sali na plebanii.

3. Trwają dni modlitw o urodzaje i szczęśliwe tegoroczne zbiory oraz błogosławieństwo Boże w pracy rolników. W najbliższym tygodniu modlimy się w następujących miejscowościach:

8 czerwca br. godzina 17.30 – Jeżewo Stare

9 czerwca br. godzina 14.00 – Sierki

9 czerwca br. godzina 19.15 – Sawino

4. Dzisiaj obchodzimy po raz szósty Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy świętej zbierać będziemy do puszek ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

5. Pragniemy poinformować, że na mocy dekretu Biskupa Łomżyńskiego z dniem 2 czerwca br. ks. dr Andrzej Borkowski przestaje pełnić funkcję Rektora Kościoła pw. Nawiedzenia NMP w Tykocinie; jednocześnie pełniąc urząd Dyrektora Domu Pomocy Społecznej będzie Ksiądz Doktor spełniał posługę kapelana w tymże Domu. Od tego dnia obsługę administracyjno-duszpasterską Kościoła Rektoralnego będzie sprawował Proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie. Szczęść Boże w pracy duszpasterskiej Księdzu Andrzejowi!

6. Dziękujemy za ofiary składane na wsparcie planów inwestycyjnych parafii. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby: z miejscowości Saniki – 900zł, anonimowi ofiarodawcy z – Popowlan: 100zł, 500zł, i 250zł; Tykocina: 500zł, 50zł, 50zł, 50zł, 30zł 30zł, 100zł 200zł; Łopuchowa: 200zł. Bóg zapłać!

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Krzysztof Piotr Malecki, kawaler zamieszkały w Wilkowie Starym parafii Pietkowo i Katarzyna Malinowska, panna zamieszkała w Sierkach parafii tutejszej. Zapowiedź II. Sławomir Pawlak, kawaler zamieszkały w Jeżewie Starym i Mariola Konopko, panna zamieszkała w Lipnikach, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź II. Wojciech Marcin Czeladko, kawaler zamieszkały w Siekierkach i Beata Ostrowska, panna także zamieszkała w Siekierkach, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź II,  Chylicki Kamil Krzysztof, kawaler zamieszkały Białystok, parafia św. Andrzeja Boboli i Diana Herman, panna zamieszkała w Jeżewie Starym, parafii tutejszej. Zapowiedź I.