IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Przewodniczył im będzie ks. dr. Andrzej Dębski – Prefekt Wyższego Archidiecezjalnego Seminarium w Białymstoku.  Porządek rekolekcyjnych nauk w poniedziałek (19.03.2018) i wtorek (20.03.2018) będzie następujący:

Godzina 8.15 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży

Godzina 10.00 – Msza Święta z nauką ogólną w klasztorku (we wtorek dzień chorych)

Godzina 12.00 – Msza Święta z nauką ogólną

Godzina 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną.

Osoby chore zapraszamy na specjalną naukę, Mszę Świętą, połączoną z udzieleniem Sakramentu Chorych we wtorek do klasztorku.

Ponawiamy nasz apel do rodziców o dopilnowanie, aby ich dzieci w pełni wykorzystały ten czas – wolny od zajęć w szkole, na pogłębienie relacji z kochającym nas Bogiem. Informujemy, że dzięki współpracy i życzliwości Dyrekcji Zespołu Szkół będzie zorganizowany, tradycyjną trasą i o tej samej porze – autokarowy dowóz dzieci na rekolekcje.  Liczymy na życzliwe wsparcie nauczycieli w proces opieki na wychowankami. Bardzo prosimy już dzisiaj o solidne przygotowanie się do spowiedzi rekolekcyjnej i zaplanowanie sobie uczestnictwa w tych spotkaniach. Zadbajmy także o chorych i samotnych. Przyjdź na rekolekcje! Zapraszamy!

2. Organizujemy wyjazd na Diecezjalne Dni Młodzieży, które odbędą się w Łomży 24 marca br. Zapisy u księdza Macieja. Więcej informacji znajdziecie na plakacie.

3. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania. Jednocześnie przypominamy, że krótka katecheza dla dzieci przygotowującymi się do I Komunii Świętej odbywać się będzie po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 12.00.

4. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które modlitwą i darami pieniężnymi wspierają rozpoczęty remont naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Sanik – 800zł, Jeżewa Nowego – 200 zł, Tykocina – 200zł i anonimowy ofiarodawca 50zł. Dziękujemy także rodzinie z Tykocina za ufundowanie Paschału do kościoła. Bóg zapłać!

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Jan Żukowski, kawaler zamieszkały w Sawinie, parafii tutejszej i Justyna Jakowlew, panna zamieszkała w Jaworówce parafia Dobrzyniewo Kościelne, zapowiedź II; Marcin Gebert, kawaler zamieszkały w Tatarach, parafia Krypno i Agnieszka Sokólska, panna zamieszkała w Łopuchowie, parafii tutejszej, zapowiedź I.

6. Od 2 marca do 27 marca br. trwają zapisy dzieci 3-4-5-6 letnich do oddziałów przedszkolnych. Więcej informacji na plakacie i profilu FB Parafii.

7. Bardzo potrzebna i nieodzowna na tym etapie prac remontowych jest pomoc w odpowiednim przygotowaniu naszej świątyni na niedzielne spotkania. Dziękujemy Paniom z Jeżewa Nowego za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (17 marca br. na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z Sanik.