II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

W następną niedzielę 15 grudnia br. rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, przewodniczył im będzie Rektor Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku ks. dr Marian Strankowski. Głównymi dniami spowiedzi będzie poniedziałek i wtorek. Bardzo proszę by nie planować sobie skorzystania z Sakramentu Pokuty w następną niedzielę, rozpoczynającą czas rekolekcji.

Porządek rekolekcyjnych nabożeństw będzie następujący:

Poniedziałek – godzina 8.00 Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 10.30 – Msza Święta w klasztorku, połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych, na którą zapraszamy szczególne osoby chore; godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Wtorek – godzina 8.00 Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 9.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży w szkole; godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym.

Zwracam się z prośbą do was wszystkich postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Będzie to przed świętami najlepsza okazja do spowiedzi. Proszę także – zwłaszcza posiadaczy samochodów – abyście pomogli jedni drugim w dojechaniu do kościoła, to piękna możliwość zrobienia adwentowego dobrego uczynku. Chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach i uroczystościach świąt, będziemy odwiedzali w sobotę 21 grudnia br. od godzin porannych.

Ponawiam zachętę do uczestniczenia w Roratach, które są odprawiane w dni powszednie o godzinie 6.30 i w poprzedzającym je śpiewie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu N.M.P, rozpoczynającym się o godzinie 6.10. Cieszy mnie fakt, że są osoby młodsze i starsze, które już usłyszały tę prośbę.

2. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, dzięki której pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z najuboższych polskich rodzin. Świece w cenie 15 złotych za sztukę  można po każdej Mszy Świętej, tak w kościele parafialnym jak i w klasztorku; będą one dostępne także w szkole. Świece rozprowadza Szkolne Koło Caritas.

3. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Kwestę przeprowadzi ks. Prałat Krzysztof Karolewski, pracujący od 30 lat na Białorusi i w Rosji.

4. Rozpoczynamy naszą doroczną akację pomocników Świętego Mikołaja. W kościele przed ołtarzem, obok chrzcielnicy wystawiona jest choinka, na której zawieszone są listy dzieci do Świętego Mikołaja, serduszka, z imionami dzieci oraz życzeniami do Pomocników Świętego Mikołaja oraz koperty. Osoby lub grupy osób, którzy chcieli by pomóc Świętemu Mikołajowi i przyczynić się do świątecznej radości dzieci – powinni zdjąć z choinki serduszko, list i przygotować – paczkę niespodziankę lub włożyć do koperty odpowiednią do swoich możliwości kwotę pieniężną, kopertę wraz z zawartością przekazać księdzu lub wrzucić na tacę. Prezenty przynosimy do kościoła od następnej niedzieli (22 grudnia br.), nalepiamy na nie to czerwone serduszko lub imię i wiek dziecka, zostawiamy pod choinką; a jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – trafią one do dzieci. Zachęcamy do działania! W tym roku swoją pomoc kierujemy do dzieci z domów dziecka, a wyjazd zostanie ufundowany dzieciom  z najuboższych rodzin i dzieciom z domów dziecka. Przypominamy, że jest także możliwość wpłat przy pomocy kart płatniczych.

5. Są jeszcze wolne miejsca na organizowany wyjazd do Krynicy Górskiej, który odbędzie się podczas ferii zimowych. W programie między innymi aktywny wypoczynek na górskich stokach, zwiedzanie ciekawych turystycznie miejsc i inne atrakcje. Zakwaterowanie i wyżywienie w pensjonacie. Koszt pobytu wraz z podróżą, karnetami na stoki, wypożyczeniem nart 1 000 zł od osoby. Zaliczkę należy wpłacić do 15 grudnia. Zapisów można dokonywać, dzwoniąc pod numer 605132316 lub kancelarii parafialnej. Więcej informacji na plakacie i pod adresem: http://jozefakrynica.pl/ oraz https://master-ski.pl/trasy-narciarskie/

6. Dziękujemy wszystkim osobom, rodzinom, grupom osób za systematycznie okazywaną pomoc w remoncie naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Siekierk – 100zł, Jeżewa Starego – 100zł, narzeczeni – 200zł, ze Stanów Zjednoczonych 50 $ na kościół, 50$ na rozbudowę cmentarza, Koło Różańcowe kobiet z ul. Holendry 760zł na rozbudowę cmentarza. Bóg zapłać!

7. Dziękujemy Paniom z ul. Ogrodowej, ul. Bernardyńskiej i ul. Glogera za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (14 grudnia na godzinę 10.00) – zwracamy się do rodzin z Herman.