I Niedziela ADWENTU – ogłoszenia parafialne. - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

I Niedziela ADWENTU – ogłoszenia parafialne.

Rozpoczynamy Adwent – czas tęsknoty i nadziei. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w Roratach, zwłaszcza dzieci szkolne oraz osóby mieszkających blisko kościoła. W dni powszednie Roraty będą odprawiane o godzinie 6.30.

Niebawem w dniach 11-13 grudnia br. odbywać się będą w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je w tym roku Prefekt Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku – ks. dr Andrzej Dębski. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w kościele parafialnym, szkole i w klasztorku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

2. Pragniemy zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli, aby zostali pomocnikami Świętego Mikołaja. Niebawem w kościele przed ołtarzem, obok chrzcielnicy wystawiona jest „Szlachetna choinka”; na niej zawisną serduszka z imionami i wiekiem dzieci oraz (co jest nowością w tym roku) koperty, których zawartość trzeba będzie uzupełnić. W tym roku naszą życzliwość i pomoc kierujemy pod adresem dzieci niepełnosprawnych i ich rodzeństwa oraz pragniemy ufundować wypoczynek zimowy dla dzieci i młodzieży z mniej zamożnych rodzin. Zatem będzie można biorąc serduszko zrobić bożonarodzeniowy prezent, biorąc kopertę będzie można ufundować lub uczestniczyć w ufundowaniu zimowego wypoczynku dziecka. Bliższe informacje za tydzień, ale już dzisiaj można planować budżet naszej pomocy dla Świętego Mikołaja! Zachęcamy do działania, gdyż w minionych latach byliście wspaniali i hojni!

3. W dniach od 23 do 30 stycznia 2017 roku organizujemy obóz zimowy dla dzieci i młodzieży w miejscowości Małe Ciche, niedaleko Zakopanego. W programie między innymi aktywny wypoczynek na górskich stokach, lodowisko, zwiedzanie ciekawych turystycznie miejsc i inne atrakcje. Zakwaterowanie i wyżywienie w pensjonacie. Koszt pobytu wraz z podróżą, karnetami na stoki, wypożyczeniem nart ok. 800zł od osoby. Zapisów można dokonywać u Pani Bogusławy Najeckiej (tel. 605132316) lub kancelarii parafialnej. Zachęcamy

4. Składamy serdeczne podziękowania rodzinie, które wykonała tegoroczne wieńce adwentowe w kościele parafialnym i w klasztorku. Bóg zapłać!

5. Protokołem odbioru Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – zakończyliśmy tegoroczne prace remontowe. Trwają skomplikowane i kosztowne zabiegi, związane z naprawą i generalnym remontem zegara na wieży kościoła. Być może zakończą się one przed Bożym Narodzeniem. Prace związane z realizacją projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego utknęły na etapie bardzo zawiłych procedur wyłonienia wykonawcy robót.

Dziękuję także wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają plany remontu kościoła w 2017 roku. W ostatnim czasie swój dar anonimowi ofiarodawcy z Jeżewa Nowego – 100zł, Siekierk – 100zł, z Gdańska – 100zł oraz anonimowy ofiarodawca – 50zł. Bóg zapłać!

6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwa tych dni będą połączone z Mszami Świętymi o godzinie 6.30 i 17.00.

7. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Taca natomiast będzie zbierana na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

8. W najbliższym tygodniu Pan Organista będzie roznosił bożonarodzeniowe opłatki w następujących miejscowościach: poniedziałek od godziny 8.30 – Siekierki i Kolonia Siekierki; wtorek od godziny 8.30 – Kolonia Tykocin, Sierki, Kolonia Sierki; Czwartek od godziny 8.30 Hermany i Nieciece; Piątek od godziny 8.30 – Broniszewo, Stelmachowo, Stelmachowo Kolonia; Sobota od godziny 9.00 – Jeżewo Stare.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Waldemara Kossakowskiego, lat 80 i Śp. Piotra Jackowskiego, lat 92 z Sanik. Wieczny odpoczynek…