I Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

I Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

Rozpoczynamy Adwent – czas tęsknoty i nadziei. W dni powszednie Roraty w kościele parafialnym będą odprawiane o godzinie 6.30, w klasztorku o godzinie 9.00. Nasze zaproszenie do uczestnictwa w tej modlitwie kierujemy szczególnie do dzieci i młodzieży. W ten sposób, w blasku światła roratnich świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które już są do nabycia, w cenie 15 zł. za sztukę, także dzisiaj – w zakrystii, po każdej Mszy Świętej.

2. Niebawem w dniach 15 – 17 grudnia br. odbywać się będą w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je w tym roku Rektor Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku ks. dr Marian Strankowski. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w kościele parafialnym, szkole i w klasztorku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

3. Po raz kolejny zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby zostali pomocnikami Świętego Mikołaja. Od dzisiejszej niedzieli stoi w kościele przy chrzcielnicy specjalna choinka; na niej zawisną serduszka z imionami i wiekiem dzieci, a także prośbą do Św. Mikołaja oraz koperty, których zawartość trzeba będzie uzupełnić. W tym roku naszą życzliwość i pomoc kierujemy pod adresem dzieci z Domów Dziecka oraz pragniemy ufundować wypoczynek zimowy dla dzieci i młodzieży z mniej zamożnych rodzin z problemami. Zatem będzie można biorąc serduszko zrobić bożonarodzeniowy prezent, biorąc kopertę będzie można ufundować lub uczestniczyć w ufundowaniu zimowego wypoczynku dziecka. Bliższe informacje za tydzień, ale już dzisiaj można planować budżet naszej pomocy dla Świętego Mikołaja! Zachęcamy do działania! Dziękujemy wszystkim, którzy z tak życzliwością i wielkim sercem od 5 lat uczestniczą w tej świątecznej akcji, przynosząc radość dzieciom.

4. Zapraszamy wszystkich chętnych (dzieci, młodzież, a nawet rodziców) na tradycyjny, organizowany przez nas od paru lat wyjazd w góry na narty, w czasie zimowych ferii. Odbędzie się w dniach 20 – 26 stycznia 2020. Koszt – 1 000 zł od osoby (w tym transport, noclegi, wyżywienie, wypożyczenie sprzętu, skipass i inne atrakcje). Zapisy w kancelarii parafialnej lub pod numerem telefonu 605132316. Zaliczka 500 zł do 15 grudnia br. Więcej informacji na plakacie i pod adresem: http://jozefakrynica.pl/ oraz https://master-ski.pl/trasy-narciarskie/

5. Za tydzień, jak w każdą II niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie się modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi, istniejącymi na terenie naszej parafii.

W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – kolejne spotkanie z dziećmi, przygotowującymi się do I Komunii Świętej. Zapraszamy!

6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota Miesiąca nabożeństwa tych dni zostaną odprawione po porannej i wieczornej Mszy Świętej. Przypominam jednocześnie, że odbędą się comiesięczne Msze Święte w Stelmachowie i Jeżewie Starym.

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Michał – kawaler i Magdalena – panna oboje parafii tutejszej. – zapowiedź II.

8. Dziękujemy Paniom z Dobek za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (7 grudnia na godzinę 10.00) – zwracamy się do rodzin z ul. Ogrodowej, ul. Bernardyńskiej i ul. Glogera.

9. Za tydzień obchodzić będziemy niedzielę pomocy Kościołowi na Wschodzie w związku z tym przybędzie do nas ks. Prałat Krzysztof Karolewski, od 30 lat pracujący na Białorusi i w Rosji, proboszcza parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Pskowie. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

10. Dziękujemy wszystkim osobom, rodzinom, grupom osób za systematycznie okazywaną pomoc w remoncie naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 200zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 200zł. Dziękuję także za szczególną inicjatywę, którą podjęli mieszkańcy Sawina, przeprowadzając zbiórkę funduszy na rozbudowę naszego cmentarza. Zebrano ogółem kwotę 5 800zł! Bóg zapłać!