I Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

I Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy Adwent – czas tęsknoty i nadziei. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w Roratach, zwłaszcza dzieci szkolne oraz osoby mieszkające blisko kościoła. W dni powszednie Roraty w kościele parafialnym będą odprawiane o godzinie 6.30, w klasztorku o godzinie 9.00.

2. Niebawem w dniach 16 – 18 grudnia br. odbywać się będą w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je w tym roku Ojciec Duchowny Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku – ks. dr Dariusz Sokołowski. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w kościele parafialnym, szkole i w klasztorku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

3. Po raz kolejny zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby zostali pomocnikami Świętego Mikołaja. Od dzisiejszej niedzieli stoi w kościele przed prezbiterium tzw. „Szlachetna choinka”; na niej zawisną serduszka z imionami i wiekiem dzieci, a także prośbą do Św. Mikołaja oraz koperty, których zawartość trzeba będzie uzupełnić. W tym roku naszą życzliwość i pomoc kierujemy pod adresem dzieci niepełnosprawnych i ich rodzeństwa oraz pragniemy ufundować wypoczynek zimowy dla dzieci i młodzieży z mniej zamożnych rodzin z problemami. Zatem będzie można biorąc serduszko zrobić bożonarodzeniowy prezent, biorąc kopertę będzie można ufundować lub uczestniczyć w ufundowaniu zimowego wypoczynku dziecka. Bliższe informacje za tydzień, ale już dzisiaj można planować budżet naszej pomocy dla Świętego Mikołaja! Zachęcamy do działania! Dziękujemy wszystkim, którzy z tak życzliwością i wielkim sercem od 4 lat uczestniczą w tej świątecznej akcji, przynosząc radość potrzebującym dzieciom.

4. Zapraszamy wszystkich chętnych (dzieci, młodzież, a nawet rodziców) na tradycyjny, organizowany przez nas od paru lat wyjazd w góry na narty, w czasie zimowych ferii. Odbędzie się w dniach 21 – 28 stycznia 2019. Koszt – 1 000 zł od osoby (w tym transport, noclegi, wyżywienie, wypożyczenie sprzętu, skipass i inne atrakcje). Zapisy w kancelarii parafialnej lub pod numerem telefonu 605132316. Zaliczka 500 zł do 15 grudnia br. Więcej informacji na plakacie i pod adresem: http://www.czorsztyn-ski.com.pl

5. Za tydzień, jak w każdą II niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie się modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi, istniejącymi na terenie naszej parafii.

W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – kolejne spotkanie z dziećmi, przygotowującymi się do I Komunii Świętej. Zapraszamy!

6. Rozpoczynamy akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Stawia się ją podczas Wigilii na pustym talerzu oczekującym na ubogiego, nieznajomego, wędrowca.. Świece w cenie 15 złotych za sztukę – rozprowadza Szkolne Koło Caritas – można nabyć w Klasztorku i kościele parafialnym po każdej Mszy Świętej.

7. W tym tygodniu przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze Święte (z racji odbywających się w okolicach rekolekcji adwentowych) będą odprawiane o godzinie 8.00 (roraty) i 17.00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 6.30 (!!!)

8. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca nabożeństwo pierwszopiątkowe zostanie odprawione po porannej i wieczornej Mszy Świętej.

9. Dziękujemy Paniom z Jeżewa Starego za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (8 grudnia na godzinę 10.00) – zwracamy się do rodzin z tej samej miejscowości.

10. W związku z pojawiającymi się wątpliwościami pragnę poinformować, że prace remontowe wykonywane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – wymagają od nas (zgodnie z podpisaną umową) wkładu własnego. Nie jest to pomoc w 100%. Poziom dofinansowania prac nie może przekroczyć 85%, zatem wkład własny wynosi 15% i opiewa na kwotę 1 mln 200 tys. złotych – oznacza to, że co trzy miesiące musimy zgromadzić kwotę 75 tys. złotych w celu zabezpieczenia wkładu własnego projektu. Dziękujemy wszystkim rozumiejącym ten problem i życzliwie, systematycznie wspierających rozpoczęte, wyjątkowe w wielowiekowej historii naszego kościoła prace. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Siekierk – 100zł, Białegostoku – 200zł. Koło Różańcowe z Siekierk, gdzie zelatorka jest Pani Barbara Malecka – 500zł, Koło Różańcowe Mężczyzn z Sanik – 500zł. Bóg zapłać.

Dziękujemy także osobie, która jak co roku przygotowała piękną Adwentową dekorację naszego ołtarza!

11. Za tydzień obchodzić będziemy niedzielę pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na ten cel.