I Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

I Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy Adwent – czas tęsknoty i nadziei. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w Roratach, zwłaszcza dzieci szkolne oraz osoby mieszkające blisko kościoła. W dni powszednie Roraty w kościele parafialnym będą odprawiane o godzinie 6.30, w klasztorku o godzinie 9.00.

2. Niebawem w dniach 17 – 19 grudnia br. odbywać się będą w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je w tym roku Prefekt Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku – ks. dr Andrzej Dębski. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w kościele parafialnym, szkole i w klasztorku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

3. Pragniemy zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli, aby zostali pomocnikami Świętego Mikołaja. Od dzisiejszej niedzieli stoi w kościele przed ołtarzem, obok chrzcielnicy tzw. „Szlachetna choinka”; na niej zawisły serduszka z imionami i wiekiem dzieci, a także prośbą do Św. Mikołaja oraz koperty, których zawartość trzeba będzie uzupełnić. W tym roku naszą życzliwość i pomoc kierujemy pod adresem dzieci niepełnosprawnych i ich rodzeństwa oraz pragniemy ufundować wypoczynek zimowy dla dzieci i młodzieży z mniej zamożnych rodzin z problemami. Zatem będzie można biorąc serduszko zrobić bożonarodzeniowy prezent, biorąc kopertę będzie można ufundować lub uczestniczyć w ufundowaniu zimowego wypoczynku dziecka. Bliższe informacje za tydzień, ale już dzisiaj można planować budżet naszej pomocy dla Świętego Mikołaja! Zachęcamy do działania, gdyż w minionych latach byliście wspaniali i hojni!

4. Zapraszamy wszystkich chętnych (dzieci, młodzież, a nawet rodziców) do wyjazdu w góry na narty, w czasie zimowych ferii. Wyjazd odbędzie się w dniach 22 – 29 stycznia 2018
Koszt – 850zł od osoby (w tym transport, noclegi, wyżywienie, wypożyczenie sprzętu, skipass i inne atrakcje). Zapisy w kancelarii parafialnej lub pod numerem telefonu 605132316
Zaliczka 350 zł do 15 grudnia br. http://ostojakoninki.pl/

5. Za tydzień, jak w każdą II niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie się modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi, istniejącymi na terenie naszej parafii.

6. Muzeum w Tykocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie historyczno-artystyczne z cyklu „Salon Bujnowskiego”, które odbędzie się w Domu Talmudycznym w następną niedzielę 10 grudnia br. początek godzina 13.15. W programie m.in. wykład Pani Joanny Tomalskiej pt. „Obraz Matki Bożej Szlacheckiej” z kościoła Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie, koncert pieśni Maryjnych „Różne oblicza Ave Maria” w wykonaniu Hanny Zajączkiewicz sopran przy akompaniamencie Joanny Zamory – fortepian.

7. Dziękujemy mieszkańcom z ulicy Koziej i ul. Choroszczańskiej za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (9 grudnia br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z Pajewa Kolonii i ul. Złotej.

8. Pragniemy przeprosić za pewne przejściowe niedogodności związane z instalacją ogrzewania w naszym kościele, jednocześnie dziękujemy za zrozumienie i systematyczne wspieranie prac remontowo konserwatorskich. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Kolonii Stelmachowo 500zł i 200zł, Bagienek – 100zł oraz anonimowi ofiarodawcy – 400, 200, 50, 300, 100 zł. Bóg zapłać!

Składamy serdeczne podziękowania rodzinie, które wykonała tegoroczne wieńce adwentowe w kościele parafialnym i w klasztorku. Bóg zapłać!

9. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Stawia się ją podczas Wigilii na pustym talerzu oczekującym na ubogiego, nieznajomego, wędrowca.. Świece w cenie 15 złotych za sztukę – rozprowadza Szkolne Koło Caritas – można nabyć w Klasztorku i kościele parafialnym po każdej Mszy Świętej.

10. W tym tygodniu przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze Święte (z racji odbywających się w okolicach rekolekcji adwentowych) będą odprawiane o godzinie 8.00 (roraty) i 17.00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 6.30 (!!!)

11. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

12. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Bartosz Bórżyński, kawaler zamieszkały w parafii Matki Kościoła w Białymstoku i Magdalena Miastkowska panna zamieszkała w Tykocinie, parafii tutejszej. Zapowiedź II.

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Krystyny Roszkowskiej lat 76 z Siekierk, Śp. Henryka Kopczewskiego lat 77 z Tykocina i Śp. Franciszka Niecieckiego lat 82 z Kolonii Stelmachowo. Wieczny odpoczynek…