Awa Michelle Sonesson – Chrzest Święty - Chrzty - Parafia Tykocin

Awa Michelle Sonesson – Chrzest Święty

W niedzielę 8 września 2013 roku, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbył się w naszym kościele Chrzest Święty Awy Michelle Sonesson.

Rodzicami dziecka są Marlena (Kałudzińska) i Per Benny Sonesson, obecnie mieszkańcy Sztokholmu; do którego i tak trzeba jechać przez Tykocin:).

Rodzicami chrzestnymi byli: Jonas Bolander ze Sztokholmu i Magdalena Kałudzińska, co jest kolejnym argumentem, że Sztokholm musi leżeć gdzieś blisko Tykocina.

Godnym uwagi jest fakt, że mała Awa przyjmowała Sakrament Chrztu Świętego w wyjątkowej szacie, mającej 105 lat.  Było w niej chrzczonych ponad 30 osób; także tato Awy Michell – Benny. Na sukience wyszywane są  imiona ochrzczonych dzieci. Czyż to nie wspaniała tradycja? – móc przywdziać do Chrztu tę samą szatę co ojciec, dziadek, pradziadek … i zasłużyć na miano bycia Dzieckiem Bożym – Chrześcijaninem.

Gratulujemy Rodzicom! Awa Michelle niech zatem wzrasta w łaskach u Boga i u ludzi!

No i oczywiście dostrzegam jeszcze dużo wolnego miejsca do wyszywania nowych imion na szacie:).

Awa Michelle1

TUTAJ ZNAJDZIECIE WIĘCEJ FOTOGRAFII Z TEJ UROCZYSTOŚCI